Mini Biography
| Name | Tianna Bartoletta |
|---|---|
| Date of Birth | August 30, 1985 |
| Profession | Long Jumper |
| Net Worth | $1.5 Million |
Tianna Bartoletta is a well-known Long Jumper. She was born in Elyria, United States on August 30, 1985. You might be interested to know more about Tianna Bartoletta. So, in this article, we discussed all information about Tianna Bartoletta's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Tianna Bartoletta.
Table of Contents (Quick Links)
Tianna Bartoletta Biography
Do you wanna know Tianna Bartoletta's full Biodata? Tianna Bartoletta is a Long Jumper. She was born in Elyria on August 30, 1985. She is 38 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Tianna Bartoletta |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 30-Aug-1985 |
| Age in 2024 | 38 |
| Birth Place | Elyria |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.68 m |
| Weight | 58 KG |
| Profession | Long Jumper |
Tianna Bartoletta Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Tianna Bartoletta? What is the income source of Tianna Bartoletta? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Tianna Bartoletta?As of 2024, the current net worth of Tianna Bartoletta is $1.5 Million.
Tianna Bartoletta Age, and Birthday Info 2024
Tianna Bartoletta's Birthday Countdown
Tianna Bartoletta's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Tianna Bartoletta? In this section, we will talk about Tianna Bartoletta's age, and birthday-related info. Tianna Bartoletta's actual age is 38, and birthday is on 30-Aug-1985. When is Tianna Bartoletta's next birthday? The next birthday of Tianna Bartoletta is on 30 August, 2024.
| Birthday | 30-Aug-1985 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 30 August, 2024 |
| Age in 2024 | 38 years |
| Place of Birth | Elyria |
| Country of Birth | United States |
Tianna Bartoletta's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Tianna Bartoletta? The physical condition of Tianna Bartoletta is good. How tall is Tianna Bartoletta? Want to know Tianna Bartoletta's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.68 m., and weight is 58.
- Tianna Bartoletta's Height: 1.68 m.
- Tianna Bartoletta's Weight: 58 Kilograms
In the below table, you will find the height of Tianna Bartoletta in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'6" |
|---|---|
| In Meters: 1.68 m. | |
| Weight | In Pound: 127.89 lbs |
| In KG: 58 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Tianna Bartoletta Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Tianna Bartoletta is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Tianna Bartoletta? In this section, we will talk about Tianna Bartoletta's personal life, life story. As you are curious to know about Tianna Bartoletta. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | John Bartoletta |
| Marriage Date | |
| Children |
Tianna Bartoletta Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Tianna Bartoletta? In this table, we added the education information of Tianna Bartoletta. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Tianna Bartoletta. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Tianna Bartoletta
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Tianna Bartoletta.
- What is the Net Worth of Tianna Bartoletta?
The Net Worth of Tianna Bartoletta is $1.5 Million.
- What is the Height of Tianna Bartoletta?
The height of Tianna Bartoletta is 1.68.
- Where is the birthplace of Tianna Bartoletta?
The birthplace of Tianna Bartoletta is Elyria.
- What is the Date of Birth of Tianna Bartoletta?
The birthday of Tianna Bartoletta is on 30-Aug-1985.
- Is Tianna Bartoletta Married?
The marital status of Tianna Bartoletta is: Married
Conclusion
So that's all we have about Tianna Bartoletta's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Tianna Bartoletta. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Tianna Bartoletta's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Tianna Bartoletta. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.