Mini Biography
| Name | Roger Maltbie |
|---|---|
| Date of Birth | June 30, 1951 |
| Profession | Golfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Roger Maltbie is a Golfer. He was born in Modesto on June 30, 1951. Want to more about him? In this article, we covered Roger Maltbie's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Roger Maltbie Biography
Do you wanna know Roger Maltbie's full Biodata? Roger Maltbie is a Golfer. He was born in Modesto on June 30, 1951. He is 72 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Roger Maltbie |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 30-Jun-1951 |
| Age in 2024 | 72 |
| Birth Place | Modesto |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 90 KG |
| Profession | Golfer |
Roger Maltbie Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Roger Maltbie? What is the income source of Roger Maltbie? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Roger Maltbie?As of 2024, the current net worth of Roger Maltbie is $1.5 Million.
Roger Maltbie Age, and Birthday Info 2024
Roger Maltbie's Birthday Countdown
Roger Maltbie's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Roger Maltbie? In this section, we will talk about Roger Maltbie's age, and birthday-related info. Roger Maltbie's actual age is 72, and birthday is on 30-Jun-1951. When is Roger Maltbie's next birthday? The next birthday of Roger Maltbie is on 30 June, 2024.
| Birthday | 30-Jun-1951 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 30 June, 2024 |
| Age in 2024 | 72 years |
| Place of Birth | Modesto |
| Country of Birth | United States |
Roger Maltbie's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Roger Maltbie? The physical condition of Roger Maltbie is good. How tall is Roger Maltbie? Want to know Roger Maltbie's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 90.
- Roger Maltbie's Height: 1.78 m.
- Roger Maltbie's Weight: 90 Kilograms
In the below table, you will find the height of Roger Maltbie in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 198.45 lbs |
| In KG: 90 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Roger Maltbie Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Roger Maltbie is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Roger Maltbie? In this section, we will talk about Roger Maltbie's personal life, life story. As you are curious to know about Roger Maltbie. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Roger Maltbie Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Roger Maltbie? In this table, we added the education information of Roger Maltbie. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Roger Maltbie. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Roger Maltbie
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Roger Maltbie.
- What is the Net Worth of Roger Maltbie?
The Net Worth of Roger Maltbie is $1.5 Million.
- What is the Height of Roger Maltbie?
The height of Roger Maltbie is 1.78.
- Where is the birthplace of Roger Maltbie?
The birthplace of Roger Maltbie is Modesto.
- What is the Date of Birth of Roger Maltbie?
The birthday of Roger Maltbie is on 30-Jun-1951.
- Is Roger Maltbie Married?
The marital status of Roger Maltbie is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Roger Maltbie's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Roger Maltbie. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Roger Maltbie's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Roger Maltbie. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.