Mini Biography
| Name | Kida the Great |
|---|---|
| Date of Birth | April 08, 2002 |
| Profession | Dancer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Kida the Great is a Dancer. He was born in Sacramento on April 08, 2002. Want to more about him? In this article, we covered Kida the Great's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Kida the Great Biography
Do you wanna know Kida the Great's full Biodata? Kida the Great is a Dancer. He was born in Sacramento on April 08, 2002. He is 21 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Kida the Great |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 8-Apr-2002 |
| Age in 2024 | 21 |
| Birth Place | Sacramento |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 102 KG |
| Profession | Dancer |
Kida the Great Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Kida the Great? What is the income source of Kida the Great? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Kida the Great?As of 2024, the current net worth of Kida the Great is $1.5 Million.
Kida the Great Age, and Birthday Info 2024
Kida the Great's Birthday Countdown
Kida the Great's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Kida the Great? In this section, we will talk about Kida the Great's age, and birthday-related info. Kida the Great's actual age is 21, and birthday is on 8-Apr-2002. When is Kida the Great's next birthday? The next birthday of Kida the Great is on 08 April, 2024.
| Birthday | 8-Apr-2002 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aries |
| Next Birthday | 08 April, 2024 |
| Age in 2024 | 21 years |
| Place of Birth | Sacramento |
| Country of Birth | United States |
Kida the Great's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Kida the Great? The physical condition of Kida the Great is good. How tall is Kida the Great? Want to know Kida the Great's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 102.
- Kida the Great's Height: 1.88 m.
- Kida the Great's Weight: 102 Kilograms
In the below table, you will find the height of Kida the Great in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 224.91 lbs |
| In KG: 102 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Kida the Great Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Kida the Great is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Kida the Great? In this section, we will talk about Kida the Great's personal life, life story. As you are curious to know about Kida the Great. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Kida the Great Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Kida the Great? In this table, we added the education information of Kida the Great. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Kida the Great. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Kida the Great
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Kida the Great.
- What is the Net Worth of Kida the Great?
The Net Worth of Kida the Great is $1.5 Million.
- What is the Height of Kida the Great?
The height of Kida the Great is 1.88.
- Where is the birthplace of Kida the Great?
The birthplace of Kida the Great is Sacramento.
- What is the Date of Birth of Kida the Great?
The birthday of Kida the Great is on 8-Apr-2002.
- Is Kida the Great Married?
The marital status of Kida the Great is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Kida the Great's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Kida the Great. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Kida the Great's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Kida the Great. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.