Mini Biography
| Name | Katie Forbes |
|---|---|
| Date of Birth | December 31, 1990 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $1.5 Million |
Katie Forbes is a Wrestler who was born on December 31, 1990 in United States. You might be interested to know more about Katie Forbes. So, in this article, we discussed all information about Katie Forbes's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Katie Forbes Biography
Do you wanna know Katie Forbes's full Biodata? Katie Forbes is a Wrestler. She was born in Tampa on December 31, 1990. She is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Katie Forbes |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 31-Dec-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | Tampa |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 73 KG |
| Profession | Wrestler |
Katie Forbes Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Katie Forbes? What is the income source of Katie Forbes? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Katie Forbes?As of 2024, the current net worth of Katie Forbes is $1.5 Million.
Katie Forbes Age, and Birthday Info 2024
Katie Forbes's Birthday Countdown
Katie Forbes's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Katie Forbes? In this section, we will talk about Katie Forbes's age, and birthday-related info. Katie Forbes's actual age is 33, and birthday is on 31-Dec-1990. When is Katie Forbes's next birthday? The next birthday of Katie Forbes is on 31 December, 2024.
| Birthday | 31-Dec-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Capricorn |
| Next Birthday | 31 December, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | Tampa |
| Country of Birth | United States |
Katie Forbes's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Katie Forbes? The physical condition of Katie Forbes is good. How tall is Katie Forbes? Want to know Katie Forbes's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 73.
- Katie Forbes's Height: 1.7 m.
- Katie Forbes's Weight: 73 Kilograms
In the below table, you will find the height of Katie Forbes in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 160.97 lbs |
| In KG: 73 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Katie Forbes Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Katie Forbes is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Katie Forbes? In this section, we will talk about Katie Forbes's personal life, life story. As you are curious to know about Katie Forbes. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Rob Van Dam |
| Marriage Date | |
| Children |
Katie Forbes Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Katie Forbes? In this table, we added the education information of Katie Forbes. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Katie Forbes. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Katie Forbes
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Katie Forbes.
- What is the Net Worth of Katie Forbes?
The Net Worth of Katie Forbes is $1.5 Million.
- What is the Height of Katie Forbes?
The height of Katie Forbes is 1.7.
- Where is the birthplace of Katie Forbes?
The birthplace of Katie Forbes is Tampa.
- What is the Date of Birth of Katie Forbes?
The birthday of Katie Forbes is on 31-Dec-1990.
- Is Katie Forbes Married?
The marital status of Katie Forbes is: Married
Conclusion
So that's all we have about Katie Forbes's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Katie Forbes. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Katie Forbes's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Katie Forbes. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.