Mini Biography
| Name | Jon Feliciano |
|---|---|
| Date of Birth | February 10, 1992 |
| Profession | American football guard |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jon Feliciano is an American football guard who was born on February 10, 1992 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Jon Feliciano's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Jon Feliciano Biography
Do you wanna know Jon Feliciano's full Biodata? Jon Feliciano is an American football guard. He was born in Davie on February 10, 1992. He is 31 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jon Feliciano |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10-Feb-1992 |
| Age in 2024 | 31 |
| Birth Place | Davie |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.93 m |
| Weight | 146 KG |
| Profession | American football guard |
Jon Feliciano Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jon Feliciano? What is the income source of Jon Feliciano? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jon Feliciano?As of 2024, the current net worth of Jon Feliciano is $1.5 Million.
Jon Feliciano Age, and Birthday Info 2024
Jon Feliciano's Birthday Countdown
Jon Feliciano's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jon Feliciano? In this section, we will talk about Jon Feliciano's age, and birthday-related info. Jon Feliciano's actual age is 31, and birthday is on 10-Feb-1992. When is Jon Feliciano's next birthday? The next birthday of Jon Feliciano is on 10 February, 2024.
| Birthday | 10-Feb-1992 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 10 February, 2024 |
| Age in 2024 | 31 years |
| Place of Birth | Davie |
| Country of Birth | United States |
Jon Feliciano's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jon Feliciano? The physical condition of Jon Feliciano is good. How tall is Jon Feliciano? Want to know Jon Feliciano's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.93 m., and weight is 146.
- Jon Feliciano's Height: 1.93 m.
- Jon Feliciano's Weight: 146 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jon Feliciano in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'4" |
|---|---|
| In Meters: 1.93 m. | |
| Weight | In Pound: 321.93 lbs |
| In KG: 146 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jon Feliciano Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jon Feliciano is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Jon Feliciano? In this section, we will talk about Jon Feliciano's personal life, life story. As you are curious to know about Jon Feliciano. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jon Feliciano Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jon Feliciano? In this table, we added the education information of Jon Feliciano. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jon Feliciano. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jon Feliciano
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jon Feliciano.
- What is the Net Worth of Jon Feliciano?
The Net Worth of Jon Feliciano is $1.5 Million.
- What is the Height of Jon Feliciano?
The height of Jon Feliciano is 1.93.
- Where is the birthplace of Jon Feliciano?
The birthplace of Jon Feliciano is Davie.
- What is the Date of Birth of Jon Feliciano?
The birthday of Jon Feliciano is on 10-Feb-1992.
- Is Jon Feliciano Married?
The marital status of Jon Feliciano is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jon Feliciano's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jon Feliciano. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jon Feliciano's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jon Feliciano. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.