Mini Biography
| Name | Johnny Sexton |
|---|---|
| Date of Birth | July 11, 1985 |
| Profession | Rugby Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Johnny Sexton is a Rugby Player. He was born in Dublin on July 11, 1985. You might be interested to know more about Johnny Sexton. So, in this article, we discussed all information about Johnny Sexton's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Johnny Sexton.
Table of Contents (Quick Links)
Johnny Sexton Biography
Do you wanna know Johnny Sexton's full Biodata? Johnny Sexton is a Rugby Player. He was born in Dublin on July 11, 1985. He is 38 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Johnny Sexton |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 11-Jul-1985 |
| Age in 2024 | 38 |
| Birth Place | Dublin |
| Country | Ireland |
| Nationality | Irish |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 89 KG |
| Profession | Rugby Player |
Johnny Sexton Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Johnny Sexton? What is the income source of Johnny Sexton? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Johnny Sexton?As of 2024, the current net worth of Johnny Sexton is $1.5 Million.
Johnny Sexton Age, and Birthday Info 2024
Johnny Sexton's Birthday Countdown
Johnny Sexton's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Johnny Sexton? In this section, we will talk about Johnny Sexton's age, and birthday-related info. Johnny Sexton's actual age is 38, and birthday is on 11-Jul-1985. When is Johnny Sexton's next birthday? The next birthday of Johnny Sexton is on 11 July, 2024.
| Birthday | 11-Jul-1985 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 11 July, 2024 |
| Age in 2024 | 38 years |
| Place of Birth | Dublin |
| Country of Birth | Ireland |
Johnny Sexton's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Johnny Sexton? The physical condition of Johnny Sexton is good. How tall is Johnny Sexton? Want to know Johnny Sexton's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 89.
- Johnny Sexton's Height: 1.88 m.
- Johnny Sexton's Weight: 89 Kilograms
In the below table, you will find the height of Johnny Sexton in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 196.25 lbs |
| In KG: 89 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Johnny Sexton Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Johnny Sexton is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Johnny Sexton? In this section, we will talk about Johnny Sexton's personal life, life story. As you are curious to know about Johnny Sexton. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Laura Priestley |
| Marriage Date | |
| Children | Luca Sexton |
Johnny Sexton Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Johnny Sexton? In this table, we added the education information of Johnny Sexton. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Johnny Sexton. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Johnny Sexton
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Johnny Sexton.
- What is the Net Worth of Johnny Sexton?
The Net Worth of Johnny Sexton is $1.5 Million.
- What is the Height of Johnny Sexton?
The height of Johnny Sexton is 1.88.
- Where is the birthplace of Johnny Sexton?
The birthplace of Johnny Sexton is Dublin.
- What is the Date of Birth of Johnny Sexton?
The birthday of Johnny Sexton is on 11-Jul-1985.
- Is Johnny Sexton Married?
The marital status of Johnny Sexton is: Married
Conclusion
So that's all we have about Johnny Sexton's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Johnny Sexton. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Johnny Sexton's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Johnny Sexton. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.