Mini Biography
| Name | Carmelita Jeter |
|---|---|
| Date of Birth | November 24, 1979 |
| Profession | Runner |
| Net Worth | $1.5 Million |
Carmelita Jeter is a renowned Runner. She was born in Los Angeles, United States on November 24, 1979. You might be interested to know more about Carmelita Jeter. So, in this article, we discussed all information about Carmelita Jeter's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Carmelita Jeter.
Table of Contents (Quick Links)
Carmelita Jeter Biography
Do you wanna know Carmelita Jeter's full Biodata? Carmelita Jeter is a Runner. She was born in Los Angeles on November 24, 1979. She is 44 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Carmelita Jeter |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 24-Nov-1979 |
| Age in 2024 | 44 |
| Birth Place | Los Angeles |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.63 m |
| Weight | 58 KG |
| Profession | Runner |
Carmelita Jeter Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Carmelita Jeter? What is the income source of Carmelita Jeter? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Carmelita Jeter?As of 2024, the current net worth of Carmelita Jeter is $1.5 Million.
Carmelita Jeter Age, and Birthday Info 2024
Carmelita Jeter's Birthday Countdown
Carmelita Jeter's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Carmelita Jeter? In this section, we will talk about Carmelita Jeter's age, and birthday-related info. Carmelita Jeter's actual age is 44, and birthday is on 24-Nov-1979. When is Carmelita Jeter's next birthday? The next birthday of Carmelita Jeter is on 24 November, 2024.
| Birthday | 24-Nov-1979 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 24 November, 2024 |
| Age in 2024 | 44 years |
| Place of Birth | Los Angeles |
| Country of Birth | United States |
Carmelita Jeter's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Carmelita Jeter? The physical condition of Carmelita Jeter is good. How tall is Carmelita Jeter? Want to know Carmelita Jeter's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.63 m., and weight is 58.
- Carmelita Jeter's Height: 1.63 m.
- Carmelita Jeter's Weight: 58 Kilograms
In the below table, you will find the height of Carmelita Jeter in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'4" |
|---|---|
| In Meters: 1.63 m. | |
| Weight | In Pound: 127.89 lbs |
| In KG: 58 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Carmelita Jeter Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Carmelita Jeter is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Carmelita Jeter? In this section, we will talk about Carmelita Jeter's personal life, life story. As you are curious to know about Carmelita Jeter. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Carmelita Jeter Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Carmelita Jeter? In this table, we added the education information of Carmelita Jeter. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Carmelita Jeter. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Carmelita Jeter
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Carmelita Jeter.
- What is the Net Worth of Carmelita Jeter?
The Net Worth of Carmelita Jeter is $1.5 Million.
- What is the Height of Carmelita Jeter?
The height of Carmelita Jeter is 1.63.
- Where is the birthplace of Carmelita Jeter?
The birthplace of Carmelita Jeter is Los Angeles.
- What is the Date of Birth of Carmelita Jeter?
The birthday of Carmelita Jeter is on 24-Nov-1979.
- Is Carmelita Jeter Married?
The marital status of Carmelita Jeter is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Carmelita Jeter's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Carmelita Jeter. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Carmelita Jeter's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Carmelita Jeter. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.