Mini Biography
| Name | Brett Quigley |
|---|---|
| Date of Birth | August 18, 1969 |
| Profession | Golfer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brett Quigley is a well-known Golfer. He was born in Devens, United States on August 18, 1969. Want to more about him? In this article, we covered Brett Quigley's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Brett Quigley.
Table of Contents (Quick Links)
Brett Quigley Biography
Do you wanna know Brett Quigley's full Biodata? Brett Quigley is a Golfer. He was born in Devens on August 18, 1969. He is 54 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brett Quigley |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 18-Aug-1969 |
| Age in 2024 | 54 |
| Birth Place | Devens |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 72 KG |
| Profession | Golfer |
Brett Quigley Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brett Quigley? What is the income source of Brett Quigley? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brett Quigley?As of 2024, the current net worth of Brett Quigley is $1.5 Million.
Brett Quigley Age, and Birthday Info 2024
Brett Quigley's Birthday Countdown
Brett Quigley's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brett Quigley? In this section, we will talk about Brett Quigley's age, and birthday-related info. Brett Quigley's actual age is 54, and birthday is on 18-Aug-1969. When is Brett Quigley's next birthday? The next birthday of Brett Quigley is on 18 August, 2024.
| Birthday | 18-Aug-1969 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 18 August, 2024 |
| Age in 2024 | 54 years |
| Place of Birth | Devens |
| Country of Birth | United States |
Brett Quigley's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brett Quigley? The physical condition of Brett Quigley is good. How tall is Brett Quigley? Want to know Brett Quigley's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 72.
- Brett Quigley's Height: 1.8 m.
- Brett Quigley's Weight: 72 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brett Quigley in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 158.76 lbs |
| In KG: 72 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brett Quigley Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brett Quigley is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brett Quigley? In this section, we will talk about Brett Quigley's personal life, life story. As you are curious to know about Brett Quigley. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Amy Quigley |
| Marriage Date | |
| Children | Lillian Sage Augusta Quigley |
Brett Quigley Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brett Quigley? In this table, we added the education information of Brett Quigley. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brett Quigley. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brett Quigley
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brett Quigley.
- What is the Net Worth of Brett Quigley?
The Net Worth of Brett Quigley is $1.5 Million.
- What is the Height of Brett Quigley?
The height of Brett Quigley is 1.8.
- Where is the birthplace of Brett Quigley?
The birthplace of Brett Quigley is Devens.
- What is the Date of Birth of Brett Quigley?
The birthday of Brett Quigley is on 18-Aug-1969.
- Is Brett Quigley Married?
The marital status of Brett Quigley is: Married
Conclusion
So that's all we have about Brett Quigley's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brett Quigley. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brett Quigley's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brett Quigley. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.