Mini Biography
| Name | Brad Sellers |
|---|---|
| Date of Birth | December 17, 1962 |
| Profession | Basketball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brad Sellers is a popular Basketball Player. He was born in Warrensville Heights, United States on December 17, 1962. Want to more about him? In this article, we covered Brad Sellers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Brad Sellers.
Table of Contents (Quick Links)
Brad Sellers Biography
Do you wanna know Brad Sellers's full Biodata? Brad Sellers is a Basketball Player. He was born in Warrensville Heights on December 17, 1962. He is 61 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brad Sellers |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 17-Dec-1962 |
| Age in 2024 | 61 |
| Birth Place | Warrensville Heights |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 2.13 m |
| Weight | 95 KG |
| Profession | Basketball Player |
Brad Sellers Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brad Sellers? What is the income source of Brad Sellers? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brad Sellers?As of 2024, the current net worth of Brad Sellers is $1.5 Million.
Brad Sellers Age, and Birthday Info 2024
Brad Sellers's Birthday Countdown
Brad Sellers's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brad Sellers? In this section, we will talk about Brad Sellers's age, and birthday-related info. Brad Sellers's actual age is 61, and birthday is on 17-Dec-1962. When is Brad Sellers's next birthday? The next birthday of Brad Sellers is on 17 December, 2024.
| Birthday | 17-Dec-1962 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 17 December, 2024 |
| Age in 2024 | 61 years |
| Place of Birth | Warrensville Heights |
| Country of Birth | United States |
Brad Sellers's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brad Sellers? The physical condition of Brad Sellers is good. How tall is Brad Sellers? Want to know Brad Sellers's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 2.13 m., and weight is 95.
- Brad Sellers's Height: 2.13 m.
- Brad Sellers's Weight: 95 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brad Sellers in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'12" |
|---|---|
| In Meters: 2.13 m. | |
| Weight | In Pound: 209.47 lbs |
| In KG: 95 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brad Sellers Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brad Sellers is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brad Sellers? In this section, we will talk about Brad Sellers's personal life, life story. As you are curious to know about Brad Sellers. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Brad Sellers Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brad Sellers? In this table, we added the education information of Brad Sellers. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brad Sellers. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brad Sellers
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brad Sellers.
- What is the Net Worth of Brad Sellers?
The Net Worth of Brad Sellers is $1.5 Million.
- What is the Height of Brad Sellers?
The height of Brad Sellers is 2.13.
- Where is the birthplace of Brad Sellers?
The birthplace of Brad Sellers is Warrensville Heights.
- What is the Date of Birth of Brad Sellers?
The birthday of Brad Sellers is on 17-Dec-1962.
- Is Brad Sellers Married?
The marital status of Brad Sellers is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Brad Sellers's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brad Sellers. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brad Sellers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brad Sellers. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.