Mini Biography
| Name | Armand Duplantis |
|---|---|
| Date of Birth | November 10, 1999 |
| Profession | Pole Vaulter |
| Net Worth | $1.5 Million |
Armand Duplantis is a well-known Pole Vaulter. He was born in Lafayette, United States on November 10, 1999. Want to more about him? In this article, we covered Armand Duplantis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Armand Duplantis Biography
Do you wanna know Armand Duplantis's full Biodata? Armand Duplantis is a Pole Vaulter. He was born in Lafayette on November 10, 1999. He is 24 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Armand Duplantis |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10-Nov-1999 |
| Age in 2024 | 24 |
| Birth Place | Lafayette |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 78 KG |
| Profession | Pole Vaulter |
Armand Duplantis Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Armand Duplantis? What is the income source of Armand Duplantis? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Armand Duplantis?As of 2024, the current net worth of Armand Duplantis is $1.5 Million.
Armand Duplantis Age, and Birthday Info 2024
Armand Duplantis's Birthday Countdown
Armand Duplantis's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Armand Duplantis? In this section, we will talk about Armand Duplantis's age, and birthday-related info. Armand Duplantis's actual age is 24, and birthday is on 10-Nov-1999. When is Armand Duplantis's next birthday? The next birthday of Armand Duplantis is on 10 November, 2024.
| Birthday | 10-Nov-1999 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Scorpio |
| Next Birthday | 10 November, 2024 |
| Age in 2024 | 24 years |
| Place of Birth | Lafayette |
| Country of Birth | United States |
Armand Duplantis's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Armand Duplantis? The physical condition of Armand Duplantis is good. How tall is Armand Duplantis? Want to know Armand Duplantis's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 78.
- Armand Duplantis's Height: 1.8 m.
- Armand Duplantis's Weight: 78 Kilograms
In the below table, you will find the height of Armand Duplantis in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 171.99 lbs |
| In KG: 78 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Armand Duplantis Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Armand Duplantis is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Armand Duplantis? In this section, we will talk about Armand Duplantis's personal life, life story. As you are curious to know about Armand Duplantis. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Armand Duplantis Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Armand Duplantis? In this table, we added the education information of Armand Duplantis. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Armand Duplantis. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Armand Duplantis
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Armand Duplantis.
- What is the Net Worth of Armand Duplantis?
The Net Worth of Armand Duplantis is $1.5 Million.
- What is the Height of Armand Duplantis?
The height of Armand Duplantis is 1.8.
- Where is the birthplace of Armand Duplantis?
The birthplace of Armand Duplantis is Lafayette.
- What is the Date of Birth of Armand Duplantis?
The birthday of Armand Duplantis is on 10-Nov-1999.
- Is Armand Duplantis Married?
The marital status of Armand Duplantis is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Armand Duplantis's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Armand Duplantis. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Armand Duplantis's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Armand Duplantis. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.