Mini Biography
| Name | Angelo Crowell |
|---|---|
| Date of Birth | August 16, 1981 |
| Profession | Football Linebacker |
| Net Worth | $1.5 Million |
Angelo Crowell is a Football Linebacker who was born on August 16, 1981 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Angelo Crowell's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Angelo Crowell Biography
Do you wanna know Angelo Crowell's full Biodata? Angelo Crowell is a Football Linebacker. He was born in Winston-Salem on August 16, 1981. He is 42 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Angelo Crowell |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Aug-1981 |
| Age in 2024 | 42 |
| Birth Place | Winston-Salem |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 110 KG |
| Profession | Football Linebacker |
Angelo Crowell Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Angelo Crowell? What is the income source of Angelo Crowell? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Angelo Crowell?As of 2024, the current net worth of Angelo Crowell is $1.5 Million.
Angelo Crowell Age, and Birthday Info 2024
Angelo Crowell's Birthday Countdown
Angelo Crowell's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Angelo Crowell? In this section, we will talk about Angelo Crowell's age, and birthday-related info. Angelo Crowell's actual age is 42, and birthday is on 16-Aug-1981. When is Angelo Crowell's next birthday? The next birthday of Angelo Crowell is on 16 August, 2024.
| Birthday | 16-Aug-1981 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 16 August, 2024 |
| Age in 2024 | 42 years |
| Place of Birth | Winston-Salem |
| Country of Birth | United States |
Angelo Crowell's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Angelo Crowell? The physical condition of Angelo Crowell is good. How tall is Angelo Crowell? Want to know Angelo Crowell's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 110.
- Angelo Crowell's Height: 1.85 m.
- Angelo Crowell's Weight: 110 Kilograms
In the below table, you will find the height of Angelo Crowell in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 242.55 lbs |
| In KG: 110 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Angelo Crowell Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Angelo Crowell is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Angelo Crowell? In this section, we will talk about Angelo Crowell's personal life, life story. As you are curious to know about Angelo Crowell. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Angelo Crowell Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Angelo Crowell? In this table, we added the education information of Angelo Crowell. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Angelo Crowell. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Angelo Crowell
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Angelo Crowell.
- What is the Net Worth of Angelo Crowell?
The Net Worth of Angelo Crowell is $1.5 Million.
- What is the Height of Angelo Crowell?
The height of Angelo Crowell is 1.85.
- Where is the birthplace of Angelo Crowell?
The birthplace of Angelo Crowell is Winston-Salem.
- What is the Date of Birth of Angelo Crowell?
The birthday of Angelo Crowell is on 16-Aug-1981.
- Is Angelo Crowell Married?
The marital status of Angelo Crowell is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Angelo Crowell's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Angelo Crowell. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Angelo Crowell's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Angelo Crowell. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.